Artėja vienas svarbiausių kultūros renginių – Vilniaus knygų mugė, tad leidykla „Tyto alba“ dalijasi rekomendacijomis. Jūsų dėmesiui – 10 knygų, į kurias šiemet būtina atkreipti dėmesį.

Lijia Zhang „Lotosas“

Šiuolaikinė Kinija – nuo neįtikėtinos prabangos iki nežmoniškų sąlygų didžiuliuose fabrikuose. Ir didžiulė meilė. Londone gyvenanti kinų autorė – Knygų mugės viešnia.

Josephas Maroonas „Harmonijos kvadratas“

Perdegimas – vis daugiau žmonių susiduria su šiuo sutrikimu ir išgyvena depresiją, nemigą, jaučiasi nelaimingi ir suirzę. Kaip įveikti perdegimą? Knygoje „Harmonijos kvadratas“ pasaulinio garso neurochirurgo asmeninė patirtis ir medicininės žinios, kaip iš naujo atrasti gyvenimo džiaugsmą.

„Prezidentė. Tekstai ir kontekstai“

Įkvepiančios Prezidentės mintys, įžvalgos, įsimintiniausi posakiai – kiekvienam, kam svarbus viešasis kalbėjimas ir įdomi lyderio žodžio galia.

Vaiva Rykštaitė „Lizos butas“

Naujas didžiulio dėmesio sulaukusios knygos „Pirmąkart mama“ autorės romanas. Nepriklausomybę atkūrusi Lietuva ir vienas Kauno butas, kuriame skleidžiasi nepaprastos jo gyventojų istorijos.

Kevin Kwan „Beprotiškai turtingi“

Yra turtingi, labai turtingi ir beprotiškai turtingi! Stilingas, ironiškas, juokingas ir auksu tviskantis žvilgsnis į beprotiškoje prabangoje besimaudančius azijiečius.

Stiven Pinker „Proto amžius“

Jums atrodo, kad pasaulis griūva? Kad pažanga nebeteko prasmės? O gal priešingai – pasaulis tobulėja? „Proto amžius“ – argumentais pagrįsta knyga apie tai, kodėl ir kaip mūsų pasaulis eina geryn.

Elif Shafak „10 minučių 38 sekundės šiame keistame pasaulyje“

Istorija, atverianti neturistinį Stambulą. E. Shafak Stambulas – žiaurus, išsunkiantis žmones ir išmetantis juos į šiukšlyną.

Kevin J. Lynch „Nediplomatiški britų diplomato memuarai“

Šaldytuvas, pilnas Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos kraujo, keliauja pirmiau už karališkąją šeimą ir britų diplomatas turi pasirūpinti, kad tas šaldytuvas… nenuskęstų. O kokią Lietuva autorius pamatė čia atvykęs tik atkūrus Nepriklausomybę?

Saulius Šaltenis „Geležiniai gyvatės kiaušiniai“

„Riešutų duonos“ autorius sugrįžta! Šįkart dėmesį prikausto iš Argentinos į besikuriančią Lietuvą atvykstanti Jaelė Gvadelupė, moteris, kurios neįmanoma pamiršti.

Asta Jolanta Miškinytė „Bitlas, Ana Orka ir aš“

Savo gyvenimo istoriją pasakoja didysis manipuliatorius, galintis negrįžtamai sugriauti aplinkinių gyvenimus. Tėvams ir paaugliams skirta knyga atskleidžia, kaip išvengti skaudžių klaidų.