Po triukšmingos pergalės televizijos projekte „Lietuvos balsas. Vaikai“ Džiugo gerbėjai nekantriai laukė, kas bus toliau. Atlikėjas įsitikinęs, kad svajonės ir planai pildosi tik tyliai dirbant ir to siekiant, tad kaip tik tą jis ir darė, o šio darbo rezultatas – pirmoji daina ir klipas.
Debiutinis kūrinys „Ryte“ – daina apie meilę, kuri ryte išnyksta, tačiau atliekama energingai ir atspindi emocijas, kurios lydėjo Džiugą viso kūrybinio proceso metu.
„Jaudulys, adrenalinas, nerimas, pasididžiavimas… Vien pagalvojus apima daugybė besimainančių jausmų. Anksčiau apie tai tik nedrąsiai pasvajodavau, o dabar štai leidžiu savo dainą. Rezultatu esu daugiau nei patenkintas. Tikiu, kad klausytojams daina patiks lygiai taip pat, kaip ir man. Bet kitoks rezultatas ir negalėjo būti – prie dainos dirbo didžiausi profesionalai, patikėję ir pasitikėję manimi. Man didžiausia garbė dirbti su šia nuostabia komanda ir esu jiems nepaprastai dėkingas“, – sakė atlikėjas.

Debiutinės dainos įrašams ir klipo filmavimui aplink Džiugą susibūrė komanda, kurioje – žinomi Lietuvos muzikos ir pramogų pasaulio vardai, tokie kaip Gediminas Jaunius, Giedrė Kilčiauskienė, Paulius Vaicekauskas-Plucando, Edgaras Kerpė ir kt.
Dainos „Ryte“ žodžius ir melodiją sukūrusi G. Kilčiauskienė prisipažino, kad šį pasiūlymą priėmė tikrai ne iš karto.
„Paprastai labai vengiu kitiems atlikėjams kurti dainų tekstus ir melodijas. Dar labiau suabejojau gavusi pasiūlymą kurti paaugliui vaikinui. Visgi vedina kažkokios intuicijos sutikau, o kai jis visiškai aiškiai suformulavo norimos dainos mintį – abejonių nebeliko. Tiek tekstas, tiek melodija liejosi lengvai – lyg kurčiau sau. Pusiau rimtai juokavau: jei daina netiks, pasiliksiu ją sau. Bet daina Džiugui labai patiko, tad sau teks susikurti kitą“, – juokėsi dainos autorė.