Vienas – iš pirmo žvilgsnio tik rimtas, politikos, ekonomikos ir verslo aktualijomis besidomintis žurnalistas, kitas – savo muzika Lietuvos klausytojus jau ne vienerius metus džiuginantis dainininkas, radijo laidų ir renginių vedėjas. Abu jie – jau beveik dešimtmetį pažįstami kolegos, nė dienos neįsivaizduojantys be popkultūros. Meilė muzikai, nuolatinio tobulėjimo troškimas ir asmeninės santykių patirtys juos paskatino susiburti į grupę, dainuojančią tik apie meilę.

„Negali visą parą būti tik rimtas“, – šypteli Emilis Lingė, paklaustas, kodėl šalia rimtosios žurnalistikos nusprendė leistis į, iš pirmo žvilgsnio, mažiau rimtą avantiūrą. Naujosios grupės „Popkultūra“ narys iškart atkerta – visos išvardytos veiklos nenusileidžia viena kitai iššūkiais. „Žurnalistiką, kuri man artima jau ne vienerius metus, tikrai labai myliu, bet vis dar norisi pasijausti pradedančiuoju, vėl pabūti toje būsenoje, kai priekyje – daug nežinomybės: kaip tave priims, kaip reaguos, ką sakys ir komentuos“, – sako E. Lingė, kurio balsą klausytojai kasryt gali išgirsti įsijungę radijo žinias.

Jam antrina ir naujojo dueto kolega Valdas Kabutavičius. Buvęs grupės „Pikaso“ narys, dainų autorius ir atlikėjas bei renginių vedėjas sceninės patirties turi gerokai daugiau, jo dainos ir dabar grojamos radijo eteryje. Visgi sukurti duetą su ilgamečiu kolega ir draugu, pasak V. Kabutavičiaus, – naujas išbandymas.

„Kai žmonės tave atpažįsta, jauti dar didesnę atsakomybę, juk nesinori nuvilti. Kaskart turi pasiūlyti ką nors naujo – ar tai būtų netikėti dainų tekstai, įsimintinesnė muzika, o gal – nematytas scenos partneris. Kurti grupę kartu su Emiliu – drąsu, tikiu, kad vienas kitą papildysime“, – pasakoja V. Kabutavičius, pridurdamas, kad grupės pavadinimas gimė po ilgų paieškų. „Norėjome kažko originalaus, bet kartu paprasto ir įsimintino. Užrašuose nugulė daugybė variantų, bet laimėjo tai, kas mus supa kasdien, – popkultūra. Visomis prasmėmis: nuo klausomos muzikos iki filmų, nuo sekamų naujienų iki šiuolaikinių madų“, – aiškina V. Kabutavičius.

O štai pirmoji grupės „Popkultūra“ daina – „Šūvis“ – susidėliojo tarsi iš natų. Nusprendus pradėti muzikinį kelią, E. Lingė per kelias dienas parašė žodžius ir juos atnešė V. Kabutavičiui. Šiam vos pradėjus groti pianinu, tapo aišku – daina bus. Pasak vaikinų, kūrybinis procesas truko neilgai, mat apdainuojama tema – skyrybos – artima kiekvienam, skiriasi tik būdas, kaip jas išgyventi.

„Norime parodyti, kad santykių pabaigą gali lydėti ne ašaros ir slogios akimirkos, bet noras iššauti šampaną. Ar taip būna? Nežinau. Visgi norime apdainuoti turbūt retą idealų variantą“, – sako dainos „Šūvis“ žodžių autorius E. Lingė. Jam antrina V. Kabutavičius, pasak kurio, „Šūvis“ turi galimybę tapti „skyrybų himnu“: „Krepšinio himną Lietuvoje jau turime, dainų apie meilę – gausu, o apie linksmas skyrybas iki mūsų dar niekas nesudainavo“.

Grupės „Popkultūra“ nariai užsimena ir apie ateitį. Planuose – dar bent kelios naujos dainos. „Nors norime dainuoti TIK apie meilę, ji nebūtinai turi būti saldi, nuglostyta ar dramatiškai griaunanti gyvenimą. Skyrybos gali būti linksmos, rožiniai akiniai – violetiniai, o žodį „meilė“ galima keisti kokiu tik nori žodžiu, kad ir išgalvotu“, – juokiasi V. Kabutavičius.

Kartu su kūriniu „Šūvis“ grupė „Popkultūra“ pristato ir vaizdo klipą. Pasak vaikinų, tai – dar viena pažinties su klausytojais forma. „Natūralu, kad išgirdus dainą, norisi pamatyti, kas ją atlieka. Tad nereikės ieškoti socialiniuose tinkluose. Kūrinį išleidžiame atviromis širdimis, to paties tikimės ir iš klausytojų – jie viską mato, viską pastebi, jų neįmanoma apgauti. Tai žiūrėkit, prašom! Su visais trūkumais ir privalumais“, – šypteli E. Lingė.