Parašyk man!

GYTIS PAŠKEVIČIUS

GYTIS PAŠKEVIČIUS

Dainininkas Gytis Paškevičius gimė 1961 metais spalio 4 dieną Šiauliuose. 16 metų neteko mamos Teresės, augo su tėčiu Zenonu. Ir mama, ir tėtis turėjo muzikinę klausą. Abu dirbo garsiojoje Šiaulių dviračių gamykloje „Vairas“. Tėtis Zenonas rasdavo laiko ir dainuoti chore.

Meilę muzikai atlikėjas sako pajutęs dar vaikystėje. Grįžęs iš mokyklos vis sukdavo plokšteles ir dainuodavo kartu su Stasiu Povilaičiu ar „The Beatles“. Pirmasis Gyčio talentą įžvelgė jo vidurinės (dainininkas mokėsi Šiaulių 13-ojoje vidurinėje mokykloje) muzikos mokytoja, liepdavo dainininkui dainuoti visos klasės akivaizdoje, vėliau gabų jaunuolį pakvietęs dainuoti į chorą. Skambinti gitara Gytis išmoko pats – kadangi tais laikais nebuvo tinkamos literatūros, būsimoji žvaigždė dainų akordus sužinodavo iš jau mokančių groti. Pirmąkart gitarą G. Paškevičius į rankas paėmė būdamas vos devynerių metų. Dainininkas prisimena, jog ilgą laiką buvo žemo ūgio – 145 cm, 9 klasėje paaugo iki 160 cm. Tačiau tai netrukdė sportuoti – vaikystėje dainininkas lankė irklavimo, imtynių,lengvosios atletikos treniruotes. „Buvau aktyvus visur, bet tik ne pamokose. Visada sakydavau, kad mokytojas turi sudominti mokinį, kad jis norėtų domėtis vienu ar kitu dalyku. Manęs nesudomino nė vienas“, – juokiasi prisiminęs atlikėjas. Dar besimokantį 10-oje klasėje jaunąjį talentą pakvietė groti į kitos mokyklos (8-oji vidurinė mokykla) ansamblį. „Atsimenu, pakvietė padainuoti šokiuose. Ansamblio vadovui.V.Greičiunui (jis ten dirbo muzikos mokytoju) patiko mano dainavimas, tad buvau priimtas į grupę“, – prisimena atlikėjas. Šiame kolektyve Gytis dainavo ir grojo gitara iki pat mokyklos pabaigimo. Šios grupės grojaraštyje jau buvo ir garsieji G.Paškevičiaus šlageriai „Tu vėjo paklausk“, bei „Šiam pasauly visko būna“. Likimo ironija: nedaug trūko, kad G. Paškevičius taptų… pradinių klasių mokytoju!

Baigęs vidurinę jis įstojo į Šiaulių pedagoginį universitetą. Tačiau netikėtai apsigalvojo – atsiėmė dokumentus ir išėjo tarnauti į Sovietinę armiją. Dainininką „ištrėmė“ į už Murmansko esančią karinių povandeninių laivų bazę „Olenja guba“. Atitarnavęs armijoje atlikėjas grįžo į gimtuosius Šiaulius. Kadangi neturėjo darbo, įsidarbino teisme ūkvedžiu. Tiesa, čia padirbo neilgai, vos tris mėnesius. „Dalyvavau bičiulio vestuvėse, kur susipažinau su buvusiu legendinės Kauno grupės „Kertukai“ vadovu Gediminu Jurgilu, kuris, deja, jau miręs. Jis pakvietė mane į grupę, kuri dirbo restorane „Giluva“. Ilgai negalvojęs sutikau ir palikau ūkvedžio darbą“, – prisimena žinomas dainininkas.

Vėliau Gyčio laukė darbas ansamblyje, kuris buvo įkurtas prie saldainių fabriko „Senoji Rūta“. Ir čia atlikėjas dainavo tol, kol sulaukė bene svarbiausio gyvenime telefono skambučio. Jam paskambino legendinis Mindaugas Tamošiūnas, kuris 1986m.pakvietė dainuoti tuomet gerai žinomoje grupėje „Oktava“. Maždaug po poros metų darbo šiame kolektyve, 1988 metų pabaigoje savo pasirodymus „apšildyti“ „Oktavą“ pakvietė garsioji Latvijos dainininkė Laima Vaikulė. „Sugrojome apie 15 bendrų koncertų, važinėjomės po visą Sovietų Sąjungą. Po vieno iš jų L. Vaikulė pasikvietė mane pokalbiui. Pasakė, kad jai labiau apsimokėtų į turą pasiimti mane vieną. Aš užpildyčiau pertraukas, kurių metu ji persirenginėja. Aš, žinoma, sutikau. Ir dar metus padirbau kartu su L. Vaikule. Po to vėl grįžau į Šiaulius“, – sako atlikėjas.

1991 m. spalio 5-ąją dainininkas susituokė. Su 10-čia metų jaunesne būsimąja žmona dainininkas susipažino tų pačių metų pavasarį viename Šiaulių restorane, kuriame ji dirbo padavėja-barmene. 1992 m. lapkritį gimė sūnus Dominykas, 2000-ųjų birželį pora susilaukė dukrelės Urtės. 1993 m. Šiauliuose, „Tango“ studijoje įrašė savo pirmąjį albumą „Winner“, kuris buvo išleistas kasetės pavidalu. Kurį laiką G. Paškevičius su garsiais Šiaulių muzikantais grojo gimtojo miesto restoranuose, tačiau 1992 m. nusprendė atsisakyti „restoraninio“ dainininko įvaizdžio. „Bičiulis Aurelijus Silkinis pakvietė atvažiuoti į Lapes (Kauno raj.), „Litpoliinter“ televiziją, į kur persikėlė garsi Šiaulių įrašų studija „Tango“. Įrašinėti albumą padėjo Romas Rainys, susipažinau su Gediminu Zujumi“, – prisimena atlikėjas. Kai kompaktinė plokštelė „Šiam pasauly“ pasirodė prekyboje su tokiais hitais kaip „Nueitas kelias“, „Somebody loves money“, „Winner“, „Šiam pasauly“, dainininkas nusprendė suburti ir muzikantų kolektyvą, kurio pusę sudarė „Pelenų“ muzikantai – Vaidas Taurinskas (būgnai) ir Gintas Banys (boso gitara), gitaristas Romas Rainys, kiek vėliau prisijungė klavišininkas Raimundas Dauginas. Netrukus G. Banį pakeitė Sergejus Sopelevas, su juo 1996 m. įrašė albumą „Viskas liks“. Prie kolektyvo taip pat prisijungė ir vienu geriausių šalies gitaristų laikomas Martynas Kuliavas, kuris parašė specialiai Gyčiui ir keletą dainų. Ypač išgarsėjo jo parašytas kūrinys „Kalėdos“. 1997 m. išleisto albumo „Baladės draugams“ hitai – „Tu vėjo paklausk“, „Žarija“. 1994-1997 m. galima būtų drąsiai vadinti „auksiniais“ G. Paškevičiaus karjeros metais – atlikėjo dainas mielai grojo radijo stotys, o albumus graibstyte graibė jo muzikos gerbėjai. „Tokia muzika dar buvo paklausi, nes dar nebuvo į visur įsiterpę „diskotekininkai“, t.y. šokių muzikos atstovai“, – sako atlikėjas.

1999 m. pasirodęs ir didžiulio populiarumo sulaukęs rusiškų romansų albumas „Dvacat dnej v Sankt Peterburge“ turi savo istoriją. „1997 m.susipažinau su Šarūnu Marčiulioniu. Iki 33 jo gimtadienio daug žinojome vienas apie kitą, bet pažįstami nebuvome. Po jo gimtadienio pasisėdėjimai prie stalo su gitara ir rusiškais romansais tapo tradiciniai. Per vieną vakarėlių Šarūnas sako: „Kodėl gi tau neįrašius tokio albumo. Kai tavęs nebūna, neturime ko klausytis“, – prisimena žinomas atlikėjas. Tokiuose „Pasisėdijimuose“ Gyčiui dažnai pritardavo Inga Valinskienė. Dainininkas nusprendė ją pasikviesti į įrašus, kuriuos apmokėti pasišovė Ingos vyras, televizijos laidų prodiuseris Arūnas Valinskas. Atlikėjas nusprendė, jog geriausia albumą įrašinėti Rusijoje. Žinomas gitaristas Dima Zaborskis parekomendavo savo bičiulių studiją Sankt-Peterburge. Įrašai truko 20 dienų, todėl albumą taip nusprendė ir pavadinti – „Dvacat dnej v Sankt Peterburge“ (liet. – „Dvidešimt dienų Sankt-Peterburge“). Albumą atlikėjai pristatė iškilmingu koncertu Vilniuje, jiems talkino „Keistuolių teatro“ salėje. Renginį stebėjo net ir Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas ir premjeras Algirdas Brazauskas. Po trijų metų pasirodė albumas „Susapnuok mano meilę“, kurį dainininkas įrašė Šiauliuose, padedant šiauliečiams muzikantams. 2003 m. sekė dar vienas albumas „Visam pasauliui atviri langai“, jį G.Paškevičius taip pat įrašė Šiauliuose. 2004 pasirodė rinktinis G.Paškevičiaus albumas „Nueitas kelias“. Ir štai 2005 spalis. Prekyboje pasirodo antroji rusiškų romansų dalis „Dvacat dnej v Sankt Peterburge 2“. Atlikėjas neslepia, kad daug laiko sugaišo ieškodamas bent kiek lietuviams žinomų kūrinių, mat pačius populiariausius surinko į pirmąjį romansų albumą.

Dainos

  • DAR VIENOS KALĖDOS

  • 

    © Relax FM 2023 visos teisės saugomos