Parašyk man!
Viktorina „SVEIKATOS KULTŪRA“

„Sveikatos kultūra“ – radijo viktorinų ciklas sveikos gyvensenos ir psichikos sveikatos temomis Lietuvos gyventojams.

Viktorinų metu pateikiamos rekomendacijos kaip stiprinti gyventojų psichikos sveikatą, skatinti sveikiau maitintis ir mankštintis, atsisakyti žalingų sveikatai įpročių, išvengti sužalojimų, mažinti infekcinių ir neinfekcinių ligų ir kitų sveikatos sutrikimų paplitimą. Viktorinos metu pateikiama informacija apie klaidingas nuostatas, pagalbą formuojant ir palaikant sveikos gyvensenos bei psichikos sveikatos įgūdžius. Rinkimės sveiką ir aktyvią gyvenseną!

2021 m. birželio 12 d.

Kiekvienas iš mūsų ko gero daug ir sunkiai dirba. Po darbo dienos neretas sako „vos kojas pavelku“ – kojos būna pavargusios, jos, atrodytų, pasunkėja. Taip gali būti dėl dviejų priežasčių – tiesiog pavargote ir kojas būtina pailsinti arba kūnas jus perspėja apie gresiančias ligas. Abu atvejus reikia mokėti atpažinti. Kaip tą padaryti? Kada kojas tiesiog paskausta, o kada reikėtų gydytojo konsultacijos? Apie tai pasakoja tikras profesionalas – kraujagyslių chirurgas Gediminas Vaitėnas.

 

2021 m. birželio 5 d.

Prasidėjo vasara, vis daugiau laiko praleidžiame saulėje. Tačiau ar tikrai žinome kokie pavojai slypi lepinantis saulės voniomis? Kai kurie gydytojai imasi už galvų – per ilgas buvimas saulėje gali turėti ilgalaikių pasekmių. Ir tai tikrai ne ilgalaikis įdegis, o ilgalaikės sveikatos problemos. Ar visada verta siekti tobulo įdegio bet kokia kaina? Kur yra riba, kada saulė iš naudingos tampa žalinga? Apie tai mūsų eteryje pasakoja gydytoja dermatovenerologė, profesorė Matilda Bylaitė-Bučinskienė.